Christopher Michael Pratt, Katherine Schwarzenegger férje (vagyis Arnold Schwarzenegger vője!), kétgyermekes apa, templomba járó hívő keresztény. Miközben mások őrült részegeskedő videókkal és szexuális botrányokkal hívják fel magukra a figyelmet, ő szépen csendben, fű alatt az amerikai popcornmozik egyik királya lett. A színész ma 42 éves. Mit nézzünk, ha egy kis Chris Pratt-re vágyunk? Megmutatjuk.
Chris Pratt-re nem jellemző az egymástól élesen különböző karakterek virtuóz eljátszása – vagyis ebből még nem sokat mutatott. Viszont őszinteségét, önkritikus humorát, kedvességét nagyon autentikus módon át tudta menteni hőskaraktereibe
és ezzel egy új típusú akcióhőst öntött formába.
Az antihősök korában ő a makulátlan jófiú, de nem a naív idealista, hanem a melegszívű, de okos srác a szomszédból, akivel az ember szívesen eljár sörözni, és közben nagyokat nevet azon, ahogy csajozás közben bénázik a pult mellett.
Összegyűjtöttük a még rövid, de már gazdag pálya legemlékezetesebb filmjeit.
5. Városfejlesztési osztály
Bár előtte is voltak már sorozatszerepei, Chris Pratt-re nyilvánvalóan először Andy Dwyer-ként figyelt fel a világ 2009-ben. A Városfejlesztési osztály ál-dokumentum vígjátéksorozat, vagyis ún. mockumentary, méghozzá erős politikai-szatirikus éllel. A széria egyértelműen az Office (az angol A hivatal és az amerikai The Office) sorozatok sikerreceptjére épült, viszont, ami a komikus karakterek számát és átlagviccességét illeti, a kisvárosi polgármesteri hivatal hétköznapjairól szóló történet talán még jobb is, mint a Ricky Gervais és Steve Carell nevével jelzett szériák. Érdemes óvatosan belekezdeni: könnyen szerelembe eshetünk ezekkel a szereplőkkel.
A sorozatot az Amazon Prime Video streameli.
4. A Lego-kaland
Chris Pratt egyértelműen 2014-ben vált világsztárrá. Ennek az évnek az elején jelent meg A Lego-kaland, amiben a főszereplő hangját adja, természetesen az eredeti angol szinkronhoz. Csalásnak érződhet, hogy egy animációs filmet próbálok itt Chris Pratt-filmként eladni, de a főszereplő, Emmet Brickowoski minden szempontból a színész tipikus karakterének személyiségjegyeit hordozza: életvidám, esetlen, de elbír a felelősséggel. A Lego-kaland egyébként felnőttek számára is tökéletesen élvezhető, és főleg
a sokkolóan eredeti fordulat miatt, ami teljesen kiforgatja magából a történetet
az egyik legjobb animációs film ezekben az években.
A Lego-kalandot itthon a Netflixen lehet megnézni.
3. Utazók
Jennifer Lawrence és Chris Pratt filmje azoknak, akik az előzetes alapján a scifit vártak, komoly csalódást okozott. Viszont, ha annak nézik, ami, vagyis romantikus drámának, a Ghost, az Angyalok városa és a Csillag születik alműfajában, akkor nem okoz csalódást. Hisz az űrben játszódó történet valójában
egy keserédes kamaradráma az ember életre szóló társválasztásáról,
ami játszódhatna egy lakatlan szigeten, egy zombiapokalipszis közepén, vagy egy elhagyott erődben a vadnyugaton; ugyanolyan erős volna. A főszereplők közötti kémia varázslatosan működik, a történet tragikus éle mély nyomot hagy – boldogan zokogós befejezésre készüljünk.
Az Utazókat a Netflix kínálatában láthatjuk.
2. Jurassic World
Ami a Csillagok háborúja új trilógiájának nem sikerült, hogy egyszerre a kultusz övezte előd méltó folytatása, feldolgozása és megújítása is legyen, az a Jurassic Park franchise filmjének nagyon is. Amiben kétségtelenül nem történt újítás, az az eredeti ötlet, vagyis itt is az emberek és a klónozott őslények együttélésének konfliktusai jelentik a fő témát. Viszont az összhatás parádés: a film szórakoztató fordulatok, tenyérizzadós veszélyhelyzetek és üvöltve röhögő trash-poénok garmadáját szolgáltatja. Akiknek megfelelő szeme van hozzá, azok észre fogják venni a főhajtást az előd, mi több, a popcornozi egész univerzuma előtt az okosan elrejtett „húsvéti tojások” (Easter Egg) révén.
A Jurassic World a Netflixen megtekinthető.
1. A galaxis őrzői
2014-ben mutatták be a Marvel egyik legkülönlegesebb hősfilmjét, A galaxis őrzőit, amely ma már az univerzum elválaszthatatlan része. James Gunn filmje egyedi, szinte csak Az ötödik elemhez mérhető űropera-világával, a 70-es és a 80-as évekből autentikusan átemelt zenei slágereivel a kortárs popkultúra egyik legnagyszerűbb alkotása lett. Az Avengers-széria filmjeire is igaz, hogy, amikor a galaxis folyton marakodó őrzői feltűnnek, én nem bírom abbahagyni a mosolygást. És ez a siker Chris Pratt karakterének is köszönhető, aki ezzel a filmmel betáncolta magát a hollywoodi A-listás sztárok csarnokába. És ez a film volt az, amelyik bebizonyította, hogy 100-200 millió dolláros szuperhősfilmek között is ki lehet tűnni egy kis vizuális és zenei kreativitással.
Isten éltessen, Chris Pratt!
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?
Hány nukleáris fegyvert használtak eddig a történelem során?
12 ezer méter mély lyukat ástak a tudósok, hátborzongató dolgot találtak
Az eddigi legfiatalabb bolygót találták meg csillagászok
Szúnyogok segítségével küzdenék le kutatók a maláriát
Kína valóban a titokban tartott repülőgép-hordozójával gyakorlatozik?